y

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

                         

PCK - WYGRANA W REJONIE

 Corocznie Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża organizuje Turniej pod hasłem „Człowiek i Jego Środowisko” oraz „Olimpiadę wiedzy o Czerwonym Krzyżu”. Tegoroczna, X już edycja turnieju i VII olimpiady, odbyły się 18 maja w Brzegu, w Zespole Szkół nr 2. Szkolne Koło PCK, istniejące przy Szkole Podstawowej w Bąkowicach, reprezentowały trzy uczennice: Dominika Piasecka, Magdalena Krzywda i Anna Terlecka.

Uczestnicy turnieju rozwiązywali test, który wymagał od nich wykazania się wiedzą na temat człowieka, a także jego działalności w przyrodzie, zagadnieniami dotyczącymi recyklingu, ochrony środowiska, a także problematyką prozdrowotną. W drugiej części turnieju musieli udowodnić swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

Podobnie jak w przypadku turnieju, olimpiada składała się z dwóch części. W pierwszej kolejności uczestnicy rozwiązywali test, którego pytania dotyczyły historii i działań Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, Międzynarodowego Prawa Humanitarnego, a także działań Polskiego Czerwonego Krzyża, ze szczególnym uwzględnieniem Ruchu Młodzieżowego PCK. W drugiej części sprawdzana była znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy.

Uczennica Magdalena Krzywda zdobyła I miejsce w turnieju i awansowała do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 5 czerwca w Opolu, natomiast Anna Terlecka zajęła II miejsce w olimpiadzie i również awansowała do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 6 czerwca. Dziewczynom życzymy powodzenia i mocno trzymamy kciuki.

Uczennice do turnieju i olimpiady przygotowywała opiekunka SK PCK Kol. Aneta Garkut.

 

dyrektor szkoły Cezary Zając

 

wstecz